Ana içeriğe atla

Kariyer Olanakları

İşletme lisans derecesi, bütün dünyada yeni mezun öğrencilerin yanı sıra hâlihazırda çalışan birçok kişi tarafından da en çok tercih edilen lisans derecelerinden biridir. Gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe birçok konuda çalışma ve uzmanlaşma olanağı sunmaktadır. Mezunlar ilgi alanlarına bağlı olarak, akademisyen olabilirler ya da iş dünyasında kariyer tercihi yapabilmektedirler.

Öğrencilerimiz, TED Üniversitesi'ndeki eğitimleri süresince, uluslararası düzeyde konularında uzman öğretim üyeleri eşliğinde araştırma yapma fırsatı bulmaktadır. Bu araştırma tecrübesi ve analitik düşünme odaklı eğitimleri ile yüksek etkinlikte akademik yetiler kazanmaktadırlar. Bu da, onlara yurt içi ya da yurt dışındaki saygın üniversitelerde yüksek lisans ve doktora derecelerinin yolunu açmaktadır.

Bunun yanısıra, İşletme uygulamalarına dayalı eğitimleri ve stajlarıyla iş dünyasına atılmak için gerekli alt yapıya da sahiptirler. Böylece, mezun olduklarında, yurt içinde ve yurt dışında, özel sektörde ya da kamu sektöründe, uluslararası şirketlerde, üretim ya da hizmet sektöründe, bankalarda, danışmanlık ve denetim şirketlerinde, finansal kurumlarda yönetici, uzman ya da araştırmacı olarak görev alabilirler.