Ana içeriğe atla

S.S.S

Öğrenciler, ilk sene fakülte ortak derslerini alarak ikinci sınıfta bölümlerini seçmektedir. Bölüme geçtikten itibaren İşletme Programı 3 senedir.

İşletme bölümü öğrencileri pazarlama, finans, insan kaynakları yönetimi, muhasebe, küresel yönetim ve kurumlar, girişimcilik ve operasyon yönetimi gibi konularda uzmanlaşabilmektedir.

Gelecek senelerde disiplinlerarası bir yüksek lisans programı uygulamaya geçecektir.

TED Üniversitesi, Erasmus programına dâhil 32 ülkeden birçok üniversiteyle anlaşma yapmıştır.

Öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlayan ve deneyim kazanmalarını sağlayan staj programımız lisans eğitimimizin önemli bir parçasıdır ve zorunludur.

İşletme bölümü mezunları yurt içinde ve yurt dışında, özel ya da kamu sektöründe, uluslararası şirketlerde, üretim ya da hizmet sektöründe, bankalarda, danışmanlık ve denetim şirketlerinde, finansal kurumlarda yönetici, uzman ya da araştırmacı olarak çalışabilmekte, yüksek lisans eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz ise üniversitelerde akademisyen olarak görev yapabilmektedirler.

Her öğrenciye bir öğretim üyesi danışman olarak atanmıştır. Öğrenciler danışmanlarıyla beraber, ilgi alanlarıve yetenekleri doğrultusunda kariyerlerini planlayabilmektedirler.